Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DOŻYNKI 2022

DOŻYNKI 2022

 

Sądząc po minach rodziców, zaproszonych gości oraz uśmiechniętych buziach dzieci, tegoroczne dożynki w naszym przedszkolu były nad wyraz udane.

 

Zgodnie z tradycją w ich przygotowaniu i organizacji uczestniczyły dzieci, rodzice i nauczyciele.  W tym roku gośćmi specjalnymi były Panie z kluby Mlądz, Pan wikliniarz oraz dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku.

 

Uroczystość miała na celu rozbudzenie u dzieci szacunku do chleba, do pracy rolnika oraz ocalenie pieknej tradycji ludowej, tak ważnej w naszej kulturze masowej.

 

Przedszkolaki zaprezentowały barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko, podczas którego zaprezentowały wspaniały plon - okazały bochen chleba.  Dzieci wręczyły chleb dyrektor przedszkola - Agnieszce Dziedzic. 

 

Po części artystycznej Pani dyrektor podziękowała dzieciom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości oraz gościom specjalnym za udział w niej.  

 

Nastepnie dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku Pan Grzegorz Michalczyk dokonał symbolicznego podziału chleba, aby wszyscy mogli go skosztować. wreszcie przyszedł czas na prawdziwa ucztę - w tym roku na stole pojawiło się różnego rodzaju pieczywo, warzywa, owoce, konfitury oraz miód. 

To był bardzo radosny i mile spędzony czas. 

 

Specjalne podziękowania dla piekarni "WANDA" w Otwocku za podarowanie różnego rodzaju pieczywa. 

 

 

 

 

Data dodania: 2022-10-29 16:56:52
Data edycji: 2022-10-30 20:04:15
Ilość wyświetleń: 289
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej