Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Przedszkole - O nas

Przedszkole nr 20 usytuowane jest w parterowym, wolnostojącym budynku przy ul. Majowej 230 w Otwocku.

Czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 17.00. Funkcjonują w nim trzy oddziały dzieci w wieku 3 - 6 lat, łącznie 75 dzieci.

Dyrektorem przedszkola jest mgr Agnieszka Dziedzic.

Każdą grupą opiekują się dwie nauczycielki, pracujące w systemie zmianowym, pracownik obsługi i w grupie najmłodszej pomoc nauczyciela.

Placówka zatrudnia 10 nauczycieli w tym logopeda i pedagog specjalny oraz 8 pracowników administracyjno-obsługowych.

Przedszkole posiada bardzo dobre warunki lokalowe: duże, funkcjonalne i estetycznie urządzone sale dla dzieci, plac zabaw oraz kuchnię.

W przedszkolu realizowane są programy własne nauczycieli: ,,Dziecko i kultura regionalna", ,,Otwock-moja mała Ojczyzna", ,,Chcemy być zdrowi".

Zajęcia prowadzone w naszym przedszkolu dostosowane są do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców:

• zapewniamy dobrą opiekę i wychowanie dzieci
  • dbamy o wszechstronny rozwój wychowanków,
  • tworzymy przyjazną i serdeczną atmosferę,
  • wykorzystujemy w pracy atrakcyjne metody nauczania,
  • uwzględniamy indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • promujemy umiejętności dzieci w środowisku lokalnym (strona internetowa, prasa lokalna, wystawy, występy artystyczne, konkursy)
  • zatrudniamy wykształconą i ambitną kadrę pedagogiczną,
  • posiadamy bardzo dobre wyposażenie w zabawki i pomoce dydaktyczne,
  • rozwijamy zainteresowania dzieci tradycjami naszego regionu,
  • promujemy zdrowy styl życia,
  • jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami.

W przedszkolu organizowane są bezpłatne zajęcia: religia, jęz.angielski, terapia logopedyczna, zajęcia z pedagogiem specjalnym – indywidualne oraz grupowe, porady  i konsultacje dla rodziców.

Przedszkole jest otwarte na środowisko. Bierzemy udział w wielu konkursach i przeglądach organizowanych przez inne przedszkola, Klub Mlądz oraz MOKTiS oraz edukacyjnych projektach i akcjach ogólnopolskich. Wypracowaliśmy swój własny styl i charakter uroczystości przedszkolnych z udziałem rodziców, artystów ludowych, zapraszanych gości, są to m.in.: Pasowanie na Przedszkolaka, Dożynki u Pani Jesieni, Wieczory Wigilijne, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Święto Rodziny, Zakończenie roku szkolnego - pożegnanie 6 - latków.

Naszą ambicją jest stałe poprawianie i polepszanie warunków placówki w celu bezpiecznego    i radosnego przebywania w niej dzieci. Chcemy, aby przedszkolaki czuły się tutaj ważne i  lubiły ,,swoje przedszkole".

W przedszkolu prężnie działa Rada Rodziców, przy współudziale której organizowane są dla dzieci uroczystości, wycieczki, imprezy okolicznościowe, upominki świąteczne.

Data dodania: 2020-03-03 19:47:34
Data edycji: 2023-02-20 19:05:02