Rodzinne Świętowanie Dnia Dziecka w Parku Miejskim

"Przez dwa dni, 4. i 5. czerwca, w Parku Miejskim ci mali, ale i ci odrobinę starsi będą mogli mile spędzać czas i dobrze się bawić.

Sobotę rozpoczniemy na Placu Mistrza Pileckiego (czyli na terenie dawnej Zieleni Miejskiej) piknikiem służb mundurowych, podczas którego odbędą się m.in.: pokazy minersko-pirotechniczne, prezentacje dwóch policyjnych łodzi, policyjnych koni, I pomocy przedmedycznej, pokaz tresury psów oraz odbędzie symulacja wypadku drogowego. Ponadto będzie z nami sierżant Borsuk - maskotka KSP, który będzie rozdawał lizaki.

Po pokazie o godz. 13:00 na Muszli Koncertowej w Parku Miejskim rozpocznie się pierwszy tego dnia pokaz filmowy. Zaczynamy od ciepłej, familijnej opowieści o tym, jak mrucząca mysz, nieśmiała słonica i goryl-gangster wystąpili w muzycznym talent-show. O której bajce mowa? O bajce „Sing”! Następnie zapraszamy na takie kinowe klasyki, jak: „Tom & Jerry” i „Kosmiczny mecz. Nowa era”. Dzień zakończymy filmem „1800 gramów”, na których zapraszamy tych trochę starszych widzów.

W niedzielę na scenie Muszli Koncertowej o godz. 12:00 zawita dobrze znany naszym widzom Teatr Kukiełkowy Igraszka ze spektaklem dla dzieci „Podróż za horyzont”. Jest to opowieść o przyjaźni i o tym, że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. W przedstawieniu Mała Małgosia chciałaby się dowiedzieć, co jest za horyzontem. Postanawia więc wyruszyć. Wcześniej jednak poznaje złośliwego potworka Ohydala, który namawia ją do pozostania w domu. Dziewczynka jednak nie rezygnuje. Aby dotrzeć za horyzont Małgosia musi zbudować most z siedmiu kolorów. Ale skąd wziąć te kolory? Tego dowiecie się już niebawem…

Po spektaklu Maurycy Polaski, autor tekstu piosenki do polskiej wersji „Ulicy Sezamkowej”, współautor „Kabaretu Pod Wyrwigroszem”, wyrwie dzieci z cyberprzestrzeni! Co to znaczy? Podczas bajkowych warsztatów, które połączą naukę z zabawą, dzieci wraz z Maurycym przeczytają bajki, zinterpretują ich teksty, a przede wszystkim – oderwą się od komputerowych monitorów i ekranów telefonów komórkowych.

Kolejny punkty programu to muzyczna część dnia i aż dwa koncerty:

pierwszy z nich to występ laureatów konkursu „Śpiewaj z Kubusiem”, organizowanego przez dzieci i opiekunów z Przedszkola nr 18 im. Kubusia Puchatka w Otwocku.

Drugi to koncert zespołu „Mamy Śpiewamy” - założony przez rodziców, którzy są zawodowo muzykami, pedagogami i instruktorami zajęć umuzykalniających dla dzieci, którzy postanowili połączyć swoją wiedzę i stworzyć piosenki, które uczą bawiąc i bawią ucząc.

Na zakończenie pikniku zapraszamy wszystkich na Parkowe kino familijne i

film: „Cudowny chłopak”. Ponadto przez dwa dni odbywać się będą animacje dla dzieci, rodzinne sesje zdjęciowe i zabawy na dmuchańcach.

Serdecznie zapraszamy"

Data dodania: 2022-05-30 14:50:03