REKRUTACJA na ROK SZKOLNY 2023/2024 ( kliknij, aby poznać szczegóły)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DOŻYNKI 2022

DOŻYNKI 2022

 

Sądząc po minach rodziców, zaproszonych gości oraz uśmiechniętych buziach dzieci, tegoroczne dożynki w naszym przedszkolu były nad wyraz udane.

 

Zgodnie z tradycją w ich przygotowaniu i organizacji uczestniczyły dzieci, rodzice i nauczyciele.  W tym roku gośćmi specjalnymi były Panie z kluby Mlądz, Pan wikliniarz oraz dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku.

 

Uroczystość miała na celu rozbudzenie u dzieci szacunku do chleba, do pracy rolnika oraz ocalenie pieknej tradycji ludowej, tak ważnej w naszej kulturze masowej.

 

Przedszkolaki zaprezentowały barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko, podczas którego zaprezentowały wspaniały plon - okazały bochen chleba.  Dzieci wręczyły chleb dyrektor przedszkola - Agnieszce Dziedzic. 

 

Po części artystycznej Pani dyrektor podziękowała dzieciom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości oraz gościom specjalnym za udział w niej.  

 

Nastepnie dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku Pan Grzegorz Michalczyk dokonał symbolicznego podziału chleba, aby wszyscy mogli go skosztować. wreszcie przyszedł czas na prawdziwa ucztę - w tym roku na stole pojawiło się różnego rodzaju pieczywo, warzywa, owoce, konfitury oraz miód. 

To był bardzo radosny i mile spędzony czas. 

 

Specjalne podziękowania dla piekarni "WANDA" w Otwocku za podarowanie różnego rodzaju pieczywa. 

 

 

 

 

Data dodania: 2022-10-29 16:56:52
Data edycji: 2022-10-30 20:04:15
Ilość wyświetleń: 133
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej