Bezpieczeństwo Danych Rodo

1. Podstawowe informacje:

Od dnia 25.05.2018r.wchodzą przepisy RODO, zgodnie z którymi publikujemy podstawowe informacje dotyczące OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA DANYCH w naszej placówce.

1. ADMINISTRATOREM DANYCH OSOBOWYCH JEST:

Przedszkole nr 20 w Otwocku-Mlądzu reprezentowane przez Dyrektora Panią Iwonę Krawczyk.

1. Obecnie Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (zgodnie z przepisami RODO) w naszej placówce od dnia 25.05.2018r. jest: Pani Bożena Marchel-Potrzuska

Podajemy dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych Osobowych, do którego należy zgłaszać ewentualne przypadki naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych:

- numer telefonu – 502-099-840

• e-mail – bożena_mp@poczta.onet.pl

INFORMUJEMY, ŻE:

1. Odbiorcami danych osobowych są wszyscy Pracownicy Przedszkola adekwatnie do zakresu obowiązków.

1. Dane osobowe przetwarzane będą, w celu realizacji ustawowych i statutowych zadań Przedszkola i nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.

1. Dane osobowe przetwarzane będą w okresie niezbędnym do realizacji Państwa obsługi oraz w zgodzie z wymogami prawa.

1. Okres przechowywania danych poszczególnych kategorii regulują przepisy Ustawy Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016r. (Dz. U. 2017r., poz. 59 z późniejszymi zmianami).

1. Przysługuje Państwu prawo do postępu do treści swoich danych, ich sprostowania, modyfikacji, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

1. Przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (jest to „prawo do bycia zapomnianym”). Można tego dokonać bezpośrednio w sekretariacie Przedszkola.

1. Przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

1. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w przypadku braku niektórych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Państwu wszystkich usług.

Data dodania: 2020-03-03 13:45:25
Data edycji: 2020-03-18 13:45:50