Informacja dotycząca otwarcia szkół i przedszkoli od 1 września 2020 r.

AKTUALIZACJA: jak poinformowało dziś Ministerstwo Edukacji Narodowej, dzieci rozpoczną naukę w szkole wraz z dniem 1 września 2020 r. Minister Dariusz Piontkowski przedstawił szczegółowy harmonogram działań MEN do rozpoczęcia roku szkolnego. Do połowy sierpnia będą gotowe niezbędne akty prawne MEN.

W związku z licznymi zapytaniami rodziców dzieci uczęszczających do otwockich publicznych placówek oświatowych informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowują wytyczne odnośnie zasad na jakich uczniowie mają wrócić we wrześniu do szkół.

Ostateczna decyzja czy dzieci wrócą 1 września 2020 r. do szkół ma zapaść - jak poinformowało MEN - po 15 sierpnia 2020 r. Wtedy to, gdyby zapadła decyzja o powrocie uczniów do szkół, przedstawione zostaną zasady, zgodnie z którymi będą prowadzone zajęcia (m.in. dotyczące sposobu prowadzenia zajęć - czy zdalnie, czy w szkołach, czy też w trybie mieszanym) oraz stworzone i wprowadzone przepisy, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów.

O wszystkich podjętych w powyższym zakresie działaniach Urząd Miasta będzie niezwłocznie informował.

Data dodania: 2020-08-05 23:19:52
Data edycji: 2020-08-05 23:20:10