Dzień Kropki 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze zabawy wypełniane były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, zdobią kapelusz muchomora, z kropki można utworzyć słońce, kolorowa kulę czy piłkę. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się przy piosence o kropce. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z kropka w roli głównej. To był udany dzień. Było kolorowo, " kropkowo" - radośnie!

Data dodania: 2021-09-15 13:39:13
Data edycji: 2021-09-15 22:27:36